کد پذیرنده دستگاه کارتخوان چیست؟ کد پایانه چیست؟

کد پذیرنده دستگاه کارتخوان

تا حالا برای شما پیش آمده که مبلغی را به اشتباه در یک دستگاه کارتخوان کشیده باشید؟! مثلا با زدن یک صفر بیشتر میلیون ها تومان را به اشتباه به حساب فروشگاه انتقال دهید. اگراین مشکل برای شما پیش آمده باشد که حتما اطلاعاتی را درمورد کد پذیرنده دستگاه کارتخوان و کد پایانه دستگاه پوز میدانید. اما اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که تا به حال چنین مشکلی را تجربه نکرده اید. و مشتاق به دست یابی اطلاعاتی در این باره هستید حتما تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تا در صورت بروز چنین مشکلاتی با خونسردی کامل مبلغ از دست رفته خود را برگردانید. برخی ازافراد فکرمیکنند درصورت بروزچنین مشکلاتی اگر صاحب کارتخوان و فروشگاه زیربار نرود شاید براحتی نتوانند ادعای خودرا ثابت کنند. به همین دلیل باارائه این دو کد مهم می توان جزئیات تراکنش را استخراج و ادعای خود را ثابت کرد.

کد پذیرنده و کد ترمینال دستگاه کارتخوان

کد پذیرنده یک کد منحصر به فرد برای شخصی است که درخواست دستگاه کارتخوان برای کسب و کار خود را دارد. اصولا هرشخص میتواند یک کد پذیرنده دستگاه کارتخوان ازیک شرکت ویک یاچندین کد پایانه مربوط به همان شرکت راداشته باشد. با خرید دستگاه کارتخوان و نصب آن، این کدها در اختیار فرد قرار می گیرد. اما اگر به هر دلیلی به آن ها دسترسی نداشته باشد. به راحتی و از دو طریق می تواند به کد پذیرنده دستگاه کارتخوان و کد پایانه آن دست یابد.

نحوه دستیابی به کد پذیرنده دستگاه پوز و کد پایانه

روش اول از طریق رسید چاپی کارتخوان:

همین حالا یک رسید چاپی از دستگاه کارتخوانی را که مطمئنا بسیاری از ما در داخل کیف خود داریم؛ بردارید و با دقت اطلاعات روی آن را مطالعه کنید. احتمالا به نوشته کد پذیرنده و کد پایانه که در مقابل آن اعدادی وجود دارد برخواهید خورد. اگر هر دوی این کدها را پیدا نکردید نگران نباشید زیرا برخی از رسیدها کد پذیرنده را در اطلاعات خود ندارند. و بیشتر دارای کد پایانه هستند. در این هنگام به سراغ روش دوم می رویم.

روش دوم با کمک منوی دستگاه کارتخوان:

از طریق منو دستگاه پوز که برای شرکت های مختلف دستورالعمل های متفاوتی وجود دارد. می توانید به کد پذیرنده و پایانه کارتخوان دسترسی یابید. مثلا شرکت های فن آوا کارت، ایران کیش و فناپ منوهای متفاوتی در دستگاه کارتخوان وریفون مدل ۶۷۵ دارند. در فن آوا کارت با فشردن دکمه زرد. در ایران کیش با فشردن دکمه قرمزرنگی که پایین صفحه کلید در سمت چپ قرار دارد. و در شرکت فناپ با فشردن گزینه ۴ در منوی فروشنده. می توانید اطلاعات مربوط به کد پذیرنده دستگاه کارتخوان و کد پایانه را مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *