معرفی تجهیزات فروشگاهی

نکاتی درباره تجهیزات فروشگاهی

برای راه اندازی یک فروشگاه خوب، به تجهیزاتی نیاز داریم که  بتوان بصورت حرفه ای و راحت برای فاکتور کردن، ثبت کردن یا وزن کردن از آنها استفاده کرد.

در ادامه به آنها اشاره میکنیم

بارکد اسکن (Barcode Scanner)

یکی از بهترین اختراعات در حوزه مدیریت و فروش کالا تولید بارکد بوده است، چند خط که از دور، نمایی ساده دارند ولی در عمل کار را بسیار ساده می کنند آن هم با حذف کامل خطاهای انسانی در محاسبه و شمارش کالا و جلوگیری از زیان ناشی از این بخش است.  بارکد اسکنر دستگاهی است که این خطوط را اسکن و ذخیره کرده محتویات آنها را به کامپیوتر و نرم افزار منتقل میکند. شک نکنید که بعد از یک نرم افزار مناسب، این دستگاه ضرروی ترین ابزار برای شروع راه اندازی یک فروشگاه می باشد.

معرفی تجهیزات فروشگاهی

بارکد پرینتر  (Barcode Printer)

همانطور که از نام این دستگاه پیداست پرینتری است که برچسب های بارکد را چاپ می کند. مشتریان عزیز دقت داشته باشند که این دستگاه عادی نیست و در واقع نباید آنرا با یک پرینتر جوهرافشان یا لیزری جابجا کرد زیرا هزینه های ریالی تولید با بارکد پرینتر بسیار کم و به صرفه تر است و همچنین سرعت چاپ و لیبل زدن نیز چندین برابر پرینتر های معمولی است و کیفیت چاپ آن بسیار بالاتر بوده و بارکد خوان در شناسایی آن دچار مشکل نخواهد.

معرفی تجهیزات فروشگاهی

فیش پرینتر (Thermal Printer)

در فروشگاه ها این نوع پرینتر برای چاپ رسید مشتری استفاده می شود. این دستگاه درکنار یک (نرم افزار) مهم ترین ابزار کسب وکارها با نظام فروش سریع می باشد. فیش پرینتر سرعت بسیار بالایی دارد، فضای بسیار کمی را اشغال می کند، قابلیت استفاده مشترک در سطح شبکه را دارد، انواع پورت های ورودی را پشتیبانی می کند و از همه مهمتر اینکه هزینه مواد مصرفی مانند( کاتریج، ریبون و… ) را ندارد.

معرفی تجهیزات فروشگاهی

تاچ پوز (Pos Bank)

این دستگاه یک کامپیوتر تاچ با قابلیت صنعتی و طول عمر بالا می باشد که بدلیل تاچ بسیار قدرتمند و شکل ظاهری آن به صفحه کلید و موس نیاز نداشته، در نتیجه فضای کمتری اشغال می کندو به همین دلیل در تمامی هایپر ها، فروشگاههای بزرگ، فست فود ها و گیتهای خروج با طراحی استاندارد از این نوع دستگاه ها استفاده می گردد. صندوق فروشگاهی، برخی مشتریان این دستگاه را با کشوی پول اشتباه گرفته و این تصور وجود دارد که کشوی پول در کنار این تاچ پوز قابل استفاده خواهد بود در صورتی که این دستگاهها برای زیبایی و فضای کمتر و ارائه خدمات یکپارچه کلیه تجهیزات را به صورت پکیج و توسط یک شرکت عرضه می گردند.

معرفی تجهیزات فروشگاهی

کشوی پول (Cash Drawer)

همانطور که نام آن بیانگر کارایی این وسیله است، کشوی پول ابزاری برای دسته بندی و نگهداری وجوه نقد صندوق می باشد. کشوی پول به صندوقدار کمک می کند سرعت خود را در مدیریت پول نقد افزایش دهد و همینطور کشوی پول با مکان صدای زنگ هنگام باز شدن باعث هوشیاری آنهاخواهد شد. از مزایای برجسته آن باز شدن اتوماتیک  کشو بدون کلید پس از صدور فیش و به صورت دستی از درون نرم افزار می باشد.

معرفی تجهیزات فروشگاهی

ترازوی فروشگاهی (Scale)

ترازو ابزاری است برای محاسبه وزن و عملاً کارایی دیگری را در گذشته نداشته است اما امروزه شرکت های تولید کننده ترازو امکان صدور فاکتور ، موجودی کالا، اتصال بارکد خوان و گزارش خرید و فروش را نیز به این دستگاهها اضافه کرده اند و سعی در ارائه دستگاه بدون نیاز به کامپیوتر را دارند ولی این امر امکان پذیر نخواهد بود و ترازو به تنهایی به دلایل فرآیند هایی که براساس کلید ها و منو های فراوان طراحی شده اند، بسیار سخت است. ولی در صورتیکه کنار یک نرم افزار مناسب و مشاوره اصولی می تواند یکی از ابزار های کاربردی فروشگاههای مواد غذایی و پروتئینی باشد.

معرفی تجهیزات فروشگاهی